borówki amerykańskie

Borówki amerykańskie to skarbnica witamin i minerałów

Te małe, ciemnoniebieskie owoce kryją w sobie ogromne pokłady składników odżywczych. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów pomagają w walce ze stresem oksydacyjnym oraz wspomagają układ odpornośc czytaj więcej »

Borówka amerykańska

Właściwości odżywcze borówki amerykańskiej

Borówka amerykańska to bogata porcja witamin prosto z natury. Ale to nie wszystko! Borówka ta, nietuzinkowa roślina zdobiąca niejeden polski ogród, oferuje o wiele więcej, niż tylko przyjemny smak. Z czytaj więcej »

wiśnie

Efektowna ozdoba ogrodu, czyli drzewo kwitnącej wiśni

Wiśnia piłkowana, popularnie nazywana wiśnią japońską, jest ceniona przede wszystkim ze względu obfite i efektowne kwitnienie. Wiosną drobne kwiaty pokrywają niemal całą koronę drzewa. Ich delikatny czytaj więcej »

Wiśnie

Zdrowotne właściwości wiśni

PodkarpackieSady.pl to internetowy sklep ogrodniczy założony przez podkarpackich szkółkarzy. Ich celem jest wprowadzanie na rynek najwyższej jakości drzewek owocowych i ozdobnych oraz nasion. Dzięki czytaj więcej »

 

Zdrowotne właściwości wiśni

PodkarpackieSady.pl to internetowy sklep ogrodniczy założony przez podkarpackich szkółkarzy. Ich celem jest wprowadzanie na rynek najwyższej jakości drzewek owocowych i ozdobnych oraz nasion. Dzięki nim można założyć zarówno małe, jak i duże sady i ogrody.

Oferta sklepu internetowego

Sklep oferuje:

drzewka i krzewy owocowe,

drzewa i krzewy ozdobne (liściaste i iglaste),

ozdobne trawy,

róże,

byliny,

nasiona kwiatów, warzyw i ziół.

Na nabywców czekają również bestsellery ogrodnicze sklepu, czyli porady ogrodnicze, a także przepisy na domowe przetwory.

Wiśnia

Warto mieć w swoim ogrodzie chociaż jedno drzewko wiśni. Wiosną ucieszy oko pięknymi, białymi lub różowymi kwiatami. Latem obsypie nas smacznymi owocami bogatymi w witaminy i składniki mineralne. W sklepie znajdziemy kilka odmian wiśni:

Wiśnia Debreczyn - To odmiana węgierska, bardzo plenna. Rodzi bardzo duże owoce o sercowatym kształcie. Gotowa jest do zbioru w pierwszej dekadzie lipca.

Wiśnia Groniasta z Ujfehertoi - Polecana przede wszystkim do uprawy towarowej, ale w przydomowym ogrodzie również będzie pasowała. Skórka pozbawiona przebarwień zwiększa walory owocu. Dojrzałość konsumpcyjną osiąga w drugiej połowie lipca.

Wiśnia Kelleris - Ta duńska odmiana wiśni owocuje w połowie lipca. Ma owoce wysokiej jakości, deserowe, świetnie nadające się na przetwory i soki oraz do bezpośredniego spożycia.

Wiśnia Łutówka - Najbardziej nadaje się na kompoty i soki. Owoce są soczyste, delikatnie kwaśne i cierpkie. Polecane są bardziej doświadczonym ogrodnikom, ponieważ ta odmiana wiśni wymaga pielęgnacji, by dobrze owocować.

Wiśnia Nana - To rumuńska odmiana wiśni, bardzo dobrze odporna na mróz. Charakteryzuje się owocami średniej wielkości i dużymi, odpornymi na pękanie podczas deszczu (co jest bardzo praktyczna cechą).

Wiśnia Nefris - Drzewo to jest wytrzymałe na mróz, ale wrażliwe na choroby bakteryjne, dlatego rośnie średnio silnie lub słabo. Owoce mają kwaskowaty miąższ, dlatego najlepiej przeznaczyć je na przetwory.

Wiśnia Pandy - Jest wytrzymała na mróz i na choroby grzybowe. Owoce są duże lub bardzo duże, o nerkowatym kształcie. Słodko-kwaśny, deserowy miąższ sprawia, że to jedna z najpyszniejszych odmian wiśni. Lepiej owocuje w towarzystwie innych odmian wiśni, np. Nefris, Łutówka, Heimanna Konserwowa i Kelleris.

Wiśnia Sabina - Jest to polska odmiana, mieszanka Łutówki i Schirpoterp. Średniej wielkości owoce są lekko spłaszczone i kuliste. Sabina to odmiana deserowa, owoce mają lekko kwaskowaty smak i najlepiej się sprawdzą w przetworach oraz w bezpośredniej konsumpcji. Jest odporna na choroby, ale nie na mróz, konieczne jest więc okrycie korzeni na zimę. Nie jest wymagająca, ale lepiej się czuje w miejscach suchych i nasłonecznionych.

Wiśnia Szklanka - To odmiana niemiecka. Jest wytrzymała na mróz i na plamistość liści. Owoce mają pomarańczowo-czerwoną barwę, są średniej wielkości, kuliste, ale wyraźnie spłaszczone. Nadają się do spożycia na końcu czerwca lub na początku lipca. Miąższ jest żółto-pomarańczowy, kwaśno-słodki, a sok bezbarwny.

Cena podanych wiśni to 18,70 zł oraz 18,90 zł za sztukę, zależy od odmiany.

Zdrowotne właściwości wiśni

Https://www.podkarpackiesady.pl/16-czeresnie-i-wisnie Wiśnie zawierają witaminy z grupy B, dzięki czemu wspomagają leczenie altretyzmu. Witaminy A i C działają oczyszczająco oraz poprawiają wygląd skóry. Witaminy i składniki mineralne zawarte w wiśniach wspomagają pracę serca, nerek i stawów. Warto więc korzystać z dobrodziejstw natury, jakie dają nam wiśnie.